Kaip pasirinkti tinkamą irklentę?
Patarimai į ką atkreipti dėmesį renkantiems pripučiamą irklentę pradedantiesiems.
IRKLENTĖS


KAM SKIRTAS IRKLENČIŲ SPORTAS?
Plaukimas irklente yra tinkamas visiems, nesvarbu kokio esi amžiaus ar fizinio sudėjimo. Išmokti plaukti nėra sudėtinga, dėl to gali plaukti tiek vaikai, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Plaukimas irklente turi keleta variacijų, galima plaukti atsistojus, atsiklaupus ar atsisėdus. Pirmą kartą išbandant šį sportą, pradėkite atsiklaupus/atsisėdus, kad galėtumėte pajusti lentą, apsiprasti ir tuomet bandyti atsistoti ir pradėti irkluoti. Svarbu nepamiršti saugumo, užsisegti kojos saitą, kuris tvirtinasi prie irklentės (jeigu nukristumėte - galėsite kabintis į irklentę.) Asmenims, kurie nemoka ar prastai plaukia, patartina dėvėti gelbėjimosi liemenę.
PLAUKIMO IRKLENTE NAUDA
Plaukiant irklente dirba apie 90% kūno raumenų, labiausiai stiprinami pilvo raumenys, taip pat kojos, pečiai, rankos, gerėja laikysena, tvirtinami nugaros raumenys. Taip pat plaukimas irklente atkuria pusiausvyrą. Mažina stresą, nuramina protą. Plaukimas reikalauja susikaupimo, minčių sufokusavimo, o tai padeda pamiršti blogas mintis, emocijas. Buvimas vandenyje ramina, gerina nuotaiką.
KAIP PASIRINKTI TINKAMĄ IRKLENTĖS DYDĮ?
Išsirinkti tinkamiausią irklentę padės dviejų kriterijų įvertinimas: irklentės tūrio ir rekomenduojamo leistino svorio. Lentos tūris ir svorio talpa yra pagrindiniai veiksniai lemiantys jos stabilumą ir plaukiojimo komfortą. Kuo didesnė irklentė, tuo ji yra stabilesnė.
· Pripučiamos irklentės storis: rekomenduojame rinktis ne mažiau 15 cm, tai padeda irklentei negrimzti į vandenį ir išlaikyti stabilumą.
· Irklentės plotis: pradedantiesiems rekomenduojama rinktis nuo 80 cm pločio, tai leis jaustis stabiliai. Siauresnės irklentės tinkamos sportininkams, kurie nori pasiekti geresnį greitį.
· Irklentės ilgis: renkantis irklentę ilgis nėra toks svarbus parametras, kaip jos plotis ir naudotojo svoris, nors ir turi įtakos irklentės tipui ir plaukimo būdui. Iš esmės, kuo ji ilgesnė, tuo greičiau ir lengviau plaukia tiesia trasa. Ji išlaiko daugiau svorio dėl to jausitės stabiliau. Kita vertus, trumpesnės irklentės yra manevringesnės, lengviau nešti.
Renkantis atsižvelkite:
ar plauksite vienas, ar su vaiku/augintiniu. Tokiu atveju vertėtų rinktis ilgesnę ir platesnę, dėl esamos vietos, išlaikomo svorio ir stabilumo (pvz. 350cm ilgio).
jeigu sveriate ~90-100kg ir daugiau, rekomenduojame rinktis irklentę ilgio 335cm ir didesnes.
jeigu sveriate iki ~90 kg rinkitės 320cm bei 335 cm ilgio irklentes.
atsižvelkite į komplektą. Jeigu planuojate plaukti daugiau sėdint - rinkitės irklentes, kuriose būtų galimybė prisitvirtinti sėdynę bei rinkitės 2in1 irklą, kurį galima įsigyti atskirai tuomet galėsite žymiai paprasčiau irkluoti sėdint.
Kam skirti irklentei pelekai? Pelekas vandenyje padeda išlaikyti irklentę tiesia linija. Jei neturite peleko, galite pastebėti, kad su kiekvienu irklo smūgiu pradėsite suktis aplink. Dažniausiai pripučiamos irklentės yra su 1 arba 3 pelekais. Plaukiant ramiame vandenyje (ežere, upėje) užtenka 1 peleko, bet jeigu plauksite jūroje ar neramiuose (banguotame) vandenyje - patogiau plaukti su 3 pelekais.





